Почувствувај ја природата

ДОБРОДОЈДОВТЕ

Без разлика дали ќе се одлучите за еднодневен престој или пак за подолг одмор, Кањон Матка нуди безброј авантури, можност за рекреација и уживање во прекрасната природа. Резервациите се прават однапред, особено во летниот период. Започнете со планирање на Вашиот одмор. Кога престојувате во Котел Кањон Матка вие не сте само близу – вие сте таму!

ЗА НАС

УБАВИНАТА НА КАЊОН МАТКА

Матка – клисура во која опстојува богат комплекс од средновековни зграда, вклучувајќи цркви, манастири и остатоци од тврдина (од средновековниот град на Матка). Постои десетици пештери и голем број на ендемични растенија и животни. Кањонот зафаќа површина од околу 5.000х и се наоѓа на 15 километри југозападно од Скопје.

ПОВЕЌЕ

КАЊОН МАТКА РЕСОРТ

ХОТЕЛ

Hotel Canyon Matka offers you Class A accommodation, situated by the Lake Matka next to St.Andrea monastery. Rooms are pleasant and peaceful, inviting restful sleep, with the option of queen or twin beds, fully equipped for a stay of pleasant remembrance, free Wi-Fi throughout the property, and modern flat-screen TVs.

Featured Rooms:
  • Luxury Double Room,
  • Double Room – Attic,
  • Double Room – Front,
  • Double Room – Backside,
  • Twin Room,
  • Tripple Room
Погледнете ги нашите соби
РЕСТОРАН
ВНАТРЕ

Ресторанот располага со капацитет од 70 -80 гости. Пријатен амбиент, идеално место за свадби, приватни забави, фамилијарни прослави и деловни настани.

ЛЕТНА ТЕРАСА

Летната тераса располага со капацитет од 200 гости. Она што дава особен белег е погледот кон езерото. Незаменлив, магичен и инспиративен.

ПОВЕЌЕ
БАР

Главниот бар нуди широк спектар на алкохолни пијалоци, внимателно одбрани вина и совршено приготвени коктели.

Дворот во состав на барот е идеално место за коктел забави обоени од боите на зајдисонцето.

Капацитетот на барот е 100 гости и капацитет од 50 гости на просторот пред ресторанот

ПОВЕЌЕ
СЕРВИСИ

Собна услуга

Перење алишта

Пеглање алишта

Паркинг во близина

Превоз од/до аеродром

Wi-Fi

Сведоштва

ПРЕПОРАКИ

Голем, прекрасен и неспорно убав, кањонот Матка е најпрепознатливиот белег на Македонија, вештачко чудо кое мора да го видите за да поверувате. Кањонот се простира на површина од околу 5000 хектари и е лоциран 15 км југозападно од Скопје, главниот град на Македонија. На гостите им препорачуваме да го посетат манастирот Св. Андреј кој се наоѓа во непосредна близина. Останати активности во кои можете да уживате се пешачењето, нуркање во пештерите, качување по карпи или возење кајак во водите на реката Треска.

Главниот аеродром се наоѓа на 40 км одалеченост од Матка.

Оценете не на TRIPADVISOR

ЧУВАЈ ЈА ПРИРОДАТА